2010 - 2018

18 | Únor, březen a duben 2013

Únor

15. 2. 2013

Na dnešní zkoušce nás bylo méně – choroby, neduhy, čas… Ale zato se nám dařilo.

Koncertní písničky jsme „přejely“ v pohodě, ještě přidat víc svého prožitku. Dokonce jsme vystřihly i píseň Spring, kterou jsme dříve neměly rády, protože nám nikdy moc nešla. A to ke všemu prvně jako kánon ve třech skupinách a hned v pohodě, udržely jsme se a znělo to! Všechny jsme byly překvapené. Tady se ukázalo, jak jsme se díky Zuzance, vylepšily. Jaký kus práce se podařil.

Dozvěděly jsme se, že budeme letos zpívat na Rock For People, máme radost. (V podvědomí mi vyskakuje: voda, spousta vody, spousta bláta a touha po holínkách. Čím to asi bude? 🙂

 

Březen

8. 3. 2013 získala skupina Please The Trees cenu Anděl za vítězství v kategorii Alternativní hudba za album A Forest Affair. Skvělé, blahopřejeme!!!

 

15. 3. 2013 Aquapark hotel Česlice

Vystupujeme na výročním zasedání společnosti lékařů – psychiatrů, neurologů. Společnost sponzoruje Elpidu, přispívají na provoz Linky bezpečí. Kdosi z nás prohlásil, že si nás hned po vystoupení rozeberou (do své péče, zvláště ti psychiatři :-)).

Cesta s trochou hledání a naše skvělé přechody silnice….

Hned při příchodu nás uvítali a ujali se nás. Měly jsme svůj salonek, kde bylo pohoštění. Čaj, káva, minerálky, džusy i něco k zakousnutí – co si kdo přál. Stále se ptali, jestli něco nepotřebujeme a naše přání hned plnili. Připravili a pozvali nás na slavnostní přípitek šampaňským. Moc se na naše vystoupení těšili. Bylo to nesmírně milé, příjemné, všem zúčastněným veliké díky.

Z Elpidy se nám představila nová posila…(zjistím jméno, které jsem samozřejmě hned po představení zapomněla) Už vím, Iva Fenglová. Úžasně o nás pečovala, rozmazlovala…báječné.

Zvukař pranic nešetřil posluchače v sále a dal to jak na pravém rockovém koncertě, s čímž měla velká část návštěvníků problémy a odcházela. Ti mladší a pak také ti odolnější přišli na naše vystoupení, bylo vidět, že jsou na nás zvědaví a těší se.

V části, kdy hrál Vasha s kapelou, jsme zůstaly v sále a „odvázaly“ jsme se, užívaly jsme si hudbu a tančily. Marta jak za svých nejlepších let, i teď by strčila většinu mladých do kapsy. Však také, když přišli účastníci zasedání po vystoupení k nám do salonku, nešetřili chválou, obdivem a díky.

V loňském roce, na začátku mediálního zájmu se nás kdosi z reportérů ptal, zda jsme za hvězdy a posluchači chodí pro naše podpisy. Teď už ano (nemyslím ty hvězdy, ale ty podpisy). Zakoupili si naše společné CD „Please The Trees a Elpida“ a nechali si ho od nás podepsat.

To, jaké máme stáří, záleží z velké části na nás a na štěstí, potkat a obklopit se těmi úžasnými lidmi, co jsou také kolem nás.

 

Duben

V dubnu cvičíme, nacvičujeme, procvičujeme….

23. 4.

23. 4. jsme měli mimořádnou zkoušku pro šot na Colour Meeting, které se zúčastnil Václav se Šimonem, který vypomohl místo bubeníka. Šimon poutal největší pozornost medií i všech zúčastněných. Byla to příjemná změna zazpívat si naživo s Václavem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *