2010 - 2018

27 | Listopad a prosinec 2014

Listopad

7. 11.  se na nás přišla podívat Ivanka s malým Toníkem, potěšilo nás to.Toník byl kouzelný.Svým zpěvem se nám podařilo rozplakat ho, ještě že to nedělají i posluchači na koncertě.

Dostali jsme text písně Rolničky v angličtině – máme zpívat na vystoupení začátkem prosince. Pro dámy, které anglicky vůbec neumí je to problém. I pro ostatní je to náročné v rychlém tempu, jednotná výslovnost…

 

14. 11. opět přišel na zkoušku Václav, učíme se cvičíme a procvičujeme…. V návalu práce prošlo bez povšimnutí výročí založení sboru. V listopadu tomu byly čtyři roky, co vznikl sbor. Vstupujeme do pátého roku. Jak to s námi mohla Zuzanka vydržet?!

 

Prosinec

6. 12. sbor Elpida a Václav Havelka vystoupili na Mikulášských oslavách v Libušské sokolovně. Příjemné prostředí, příjemní lidé a snad i vydařené vystoupení, Vašek nás chválil.
Odkaz na fotografie z této akce: www.facebook.com/328075435549/photos/pcb.10153444393290550/10153444390835550/?type=1&theater

 

11. 12. jsme vystoupili s kapelou PTT na vánočním večírku firmy Novartis (jeden ze sponzorů Elpidy) v krásném prostředí areálu Smíchovského pivovaru u Anděla.

Po zvukové zkoušce jsme měli spoustu času a tak jsme se šli občerstvit, posedět, popovídat do restaurace Nagano naproti přes ulici.

Vystoupili jsme ve slavnostním oblečení od Marietky.

Jako obvykle byly problémy s nazvučením, jednu píseň, která se nedařila přijatelně nazvučit jsme vynechali. Kde je snaha sbormistryně, abychom zpívali a písně prožívali, nezpívali přehnaně hlasitě, zeslabili. I náš nejhlasitější zpěv není téměř slyšet. Nerovný boj s decibely kapely. Navzdory všemu nás lidé chválili, nikdo z nich od nás něco takového nečekal.

Bylo příjemné, jak se zaměstnanci shromáždili u pódia a společně jsme si zazpívali Jingle Bells.

Po vystoupení jsme využili připravené pohoštění a ochutnali po libosti.

Ještě jsme zůstali a podívali se na vystoupení Kankánových tanečnic, se kterými jsme měli společnou šatnu. Fyzicky náročné vystoupení – pánové u vytržení, fotili, natáčeli o sto šest…

Všechno má svůj konec, a tak se rozcházíme po našem posledním vystoupení v tomto roce.

 

19. 12. Poslední setkání sboru v tomto roce. Proběhlo ve znamení oslav narozenin, ukončení čtvrtého roku trvání sboru a vstup do pátého, a také závěr roku.

Broňa nám poděkovala za práci a činnost sboru, seznámila s plány do nového roku.

Setkání bylo velice příjemné, každý donesl ochutnat něco ze svých výtvorů. Vedlo vánoční cukroví, ale vhod přišly i věci slané.

Měli jsme čas si popovídat, pobavit a jak jinak než se zpěvem spousty písniček a koled.

Zuzanka si pro nás připravila jednu krásnou píseň z repertoáru Bohemia Voice a zazpívala tak nádherně, že jsme byly všechny velmi dojaté.

Popřáli jsme si krásné vánoce a hodně štěstí, zdraví a krásná setkání se sborem Elpida i v příštím roce. A to přeju i všem čtenářům, přátelům a našim příznivcům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *