2010 - 2018

38 | Září a říjen 2016

Září

Září hodně akcí pro náš sbor.

2. a 9. zkouška v Elpidě

10. 9. jsme vystoupili v Nelahozevsi na Happeningu na starém mostě Nelahozeves-Veltrusy. Zpívali jsme s kapelou Please the trees od 20 hodin. Bylo to úžasné všichni  byli milí, přátelští. Podařilo se nám roztančit dětské obecenstvo. Vystoupení mělo úspěch. Po skončení za námi chodili mladí, staří a moc nám děkovali, byli nadšení, fotografovali se s námi.Ptali se nás, jak sbor a spojení s kapelou vzniklo a další podrobnosti. Také Vašek nám děkoval a my jemu – za nádherný zážitek, a velkou radost.

Je to bezva pocit přinášet lidem radost a dobrou náladu.

Kromě toho ještě úsměvný zážitek z náletů komárů a mušek různých velikostí. Ve světlech reflektorů dělali divy. Asi je také přivábil a roztančil náš zpěv.

Kéž by všechna naše vystoupení měla takový úspěch a probíhala v tak pěkné atmosféře.

Fotografie a videa vznikly již před prázdninami, ale byly dokončeny a zveřejněny teď v září. www.facebook.com/Elpida-328075435549/?fref=ts

Odkaz na video na Letné, natočené v létě s Václavem, za pomoci Šimona na bicí: www.youtube.com/watch?v=jAyXooi2WxQ
video: Never Sol & Elpida choir – Nur
zvuk vznikl ve studiu na Vinohradské a video v Dalejském údolí

Odkaz na foto z natáčení:
www.facebook.com/OldsCoolReFest/

Komentář k fotografiím: Natáčení videoklipu bylo pro holky ze sboru docela náročné. Začali jsme v poledne a skončili ve 2 v noci, brodili se houštinami i jeskyní, lezli po skalách a hodně čekali. Díky skvělému štábu holky všechno zvládly a dokonce si to moc užily. Ještě jednou díky Sáře, Štěpánovi, celému štábu Na takový dny se nezapomíná

Moje poznámka: My děvčata jsme vyhlásila soutěž o to, komu se navzdory repelentům podaří chytit nejvíc klíšťat. 

Vyhrála Emilka. Sice jen 2, ale vzhledem k repelentům….

 

12. a 16. zkouška

 

17. 9. Jsme se zúčastnili akce „Zažít Podolí jinak“. Na pásmo lidových písní jsme se připojili k dětem z Kühnova sboru. Zpěv krásně doplnil klavírní doprovod s Maruškou – děkujeme.

 

21. 9. jsme zazpívali v přímém přenosu ve 12 hodin na radiu Wave se Sárou 3 písničky. Bylo nás 10 děvčat a poprvé jsme zpívaly samy bez Zuzanky.  Sára nám trochu pomáhala pohledem s nástupy. Bylo to náročné, ta zodpovědnost, spoléhat samy na sebe. Dopadlo to docela dobře. O to víc si budeme vážit toho, že je Zuzanka s námi a diriguje a pomáhá.

Vystoupení  je možné shlédnout na adrese:

Studio Session: Never Sol se sborem Elpida

 

23. 9. zkouška

 

24. 9. jsme se zúčastnili akce SLOW UP Praha – workshop, přehlídka, koncert, jejíž součástí byl  koncert Never Sol & Elpida — s Sara Vondraskova, ze které pořídil pěkné fotografie Jiří Šeda. Část děvčat ze sboru šla přehlídku ve vybraných modelech a všechny jsme společné zazpívaly 4 písně se Sárou.

Vystoupení se konalo v hezkých prostorách Veletržního paláce – Národní galerii od 20 hodin. Modelky nalíčila profesionální vizážistka a plno práce s choreografií měla mimo jiné Veronika Ruppert. Vše vyšlo výborně.

Jak přehlídka, tak vystoupení Sáry, a se sborem Elpida sklidilo úspěch diváků. Více podrobností a fotografie z celé akce jsou na stránkách OLD’S COOL

https://www.facebook.com/OldsCoolReFest/posts/628618123971482

Část fotografií na Rajčeti: elpskrivan.rajce.idnes.cz/21.9._2016_Narodni_galerie_Praha/

 

30. 9. zkouška

 

 

Říjen

Pokračujeme v podobném nasazení i v říjnu.

O některých změnách a nových akcích se dovídáme  2 – 3 dny předem, o některých téměř z hodiny na hodinu.

 

1. 10. se konala v Brně, v Moravské galerii a Fóru Pro architekturu v Husově ulici stejná akce, jako byla ve Veletržním paláci v Praze, ale zpěv a přehlídka byla venku.

Kurátorkou akce byla Veronika Ruppert (Modeschau radio showRadio Wave).

Některé modely a modelky byly nové, vizážistky byly z Brna. (Veronika Mykolenko  Make – up Artist)

I když pracovaly ve stísněném a ne zrovna ideálním místě, nalíčily nás moc pěkně – díky.

Měli jsme úžasné štěstí na počasí – poslední, téměř letní den i večer bylo teplo. Druhý den zima, o 10 stupňů míň a déšť.

Bylo to moc pěkné, užili jsme si to.

Do Prahy k Elpidě jsme přijeli před 24 hod.

Odkaz na foto Jana Bartoše: www.facebook.com/OldsCoolReFest/photos/ms.c.eJw9kNsRRCEIQzvaiQRB~_29sr2Acv87kARIcYbnBSEz4L5oHyBwJMRLgYjYvlN~_3i9sfeFx~_C~;EqHlu8K7~;mZUPlfYg7D~_XNSqfylpWP3odm4zCSV2f7TX5Gs~_ZxdJ7K~_5nneHz~_E~_n6j3ff3f~;o7e~;9yFn3sdR9ph3O1Dzv~;9l4ejFen~;f~_EM~_az9v~;yaePyy9~;7~;jDpKP8t5~_0KD~;E~;Kpi73nvRd~;FPt8~_dQ~_3Pw4Iabo~-.bps.a.631627897003838.1073741839.314249045408393/631627903670504/?type=3&theater

 

3. 10. zkouška v Elpidě.

 

5. 10. Rožnov pod Radhoštěm a 6. 10. Olomouc.

Byl to pro nás dvoudenní výlet. Vyjeli jsme od Elpidy v 8.30 a do hotelu v Rožnově pod Radhoštěm jsme přijeli asi ve 13.30. Byly jsme ubytované v moc pěkných dvoulůžkových pokojích se sprchou.

Wellness Resort Energetic

Wellness Resort Energetic 4hvězdičkový hotel 

Toto ubytování souhlasilo s účastí v našem programu pro preferovaná ubytovací zařízení. Preferovaná ubytovací zařízení nabízejí vynikající služby a skvělý poměr ceny a kvality za konkurenční ceny. Aby se ubytování mohlo programu účastnit, musí splňovat specifická kritéria a zvažována jsou také hodnocení od předchozích hostů.

Rožnov pod Radhoštěm  (1,2 km od centra)

Wellness Resort Energetic se nachází 10 minut chůze od centra města. Široká nabídka wellness zařízení zahrnuje vířivku, saunu, krytý bazén a masážní salonky.

 

Bohužel nic z tohoto wellness zařízení jsme nestačili využít.

V 16 hodin jsme měli zkoušku na Městském úřadě. Na klávesy vypomohla místní paní Jana Vařejčková. Dozvěděla se vše na poslední chvíli, neměla moc času se vše řádně naučit a měla velkou trému, ale i obrovskou snahu pomoci nám. Patří jí náš velký obdiv a díky.

Co bylo na stránkách FB : T klub – kulturní agentura

Jarmark neziskových organizací v sociální oblasti se přesunul kvůli počasí z náměstí do Společenského domu. Aby toho nebylo málo, pár dnů před vystoupením Elpidy se rozstonaly nejen některé pěvkyně, ale i doprovodný klavírista, kterého zastoupila Janu Vařejčková. Byla skvělá. Skladby se zvládla naučit za půl dne, před koncertem si na Městském úřadě s dámama dala krátkou zkoušku a na koncertě vše klaplo, jak má. Celá Elpida jí vysekla velkou poklonu. Druhá část vystoupení, kdy Elpida doprovázela Martina Hůlu (Bonuse) už proběhla podle plánu a na všechny posluchače udělaly sboristky velký dojem.“

Některá děvčata ze sboru měla zdravotní problémy, ale vytrvaly jsme, sebraly všechny síly a vystoupení zvládly se ctí.

Většina z nás si na jarmarku zakoupila nějakou drobnost na památku.

Počasí nám nepřálo, téměř celý den pršelo. Byly jsme unavené a tak jsme neměly chuť a hlavně sílu chodit po městě a obdivovat jeho krásu a památky.

Využily jsme náš autobus a vrátily se do hotelu. Po hodině čekání jsme si daly večeři a pak šly na pokoj odpočívat a i docela brzy spát.

 

6. 10

Do Olomouce jsme odjížděli v 10 hodin, kde jsme měli volno do 18.30.

Někteří z nás navštívili Muzeum umění Olomouc, které jsme měli při cestě a prohlédli si zajímavou výstavu fotografií Jindřicha Štreita a také Stálou expozici výtvarného umění 20. století – Století relativity. Některá vtipná díla mě opravdu pobavila. Rozhodně to stálo za to.

Měli jsme dost času prohlédnout si historické centrum a dojít si na občerstvení.

Kaple Božího Těla, Konvikt v Olomouci – zde, v těchto krásných historických prostorách se konalo naše vystoupení s Martinem Hůlou.

Ze stránek FB:

„Letošní Old’s Cool jsme zakončili v Olomouci. Celodenní program složený z workshopů pro seniory i jejich vnuky, vyvrcholil koncertem Bonuse a Mary C se sborem Elpida a mezigenerační debatou připravenou ve spolupráci sČeský rozhlas a projektem Generation What CZ. Díky skvělé produkčníMagdaléna Petráková, bez které by to nebylo. Díky partnerům Český rozhlas, Radio WaveUniverzita PalackéhoDivadlo na cucky. Díky Edita KudlacovaJiří JeřábekRobert CandraJana PakočkaMartin Buchtík,Ondra Kazík,Věra Fišbachová a Vlastě Beranové, všem kteří se podíleli na debatě, jejíž záznam si brzy poslechneme:) Díky Martin TvrdýMary Čtvery,Zuzana Seibertová a holkám ze sboru Elpida za senzační koncert, dali jsme si dvojáček, tak díky, že jste vydrželi! Těšíme se za rok, Olomouc!“
Foto: Marcel Skýba

www.facebook.com/OldsCoolReFest/photos/ms.c.eJw9j9sRxDAIAzu6AfPuv7FcUGT~;7ayQIS3klMfM1NH4JTj~;z7r1splJeJMD~;nwcmBfOh68vu37nbcjoM~;albT6dnG~_fzuXZ~;InLmw~;O1~;6vTV8FL~_SB5z2t26fcr9F~;9x94oR~;ZPivyAd98L5~;vvhbd~;~_Iy8ty~;xeCLjHllXvGf0quCk~_zvft5Cxn3~_3ddHwPIAk9Vhkg~-

Koncert začal v 19 hodin, pak následovala beseda. Téma besedy bylo zajímavé, pobavilo mě.

Nedá mi a musím zmínit naší zvukovou zkoušku – jen zpěv sboru. Zuzanka byla na pokraji sil a my překvapené, co všechno se nám „povede“. Naštěstí vystoupení dopadlo dobře.

Odjížděli jsme z Olomouce ve 21.15 a přijeli do Prahy před 1 hodinou, poslední dorazili domů  po 2 hodiny v noci (pátek 7.10.)

 

Za celé září a říjen, za naše vystoupení sboru jsme sklízeli nadšení a díky z Elpidy od Broni i ostatních.

Sára byla tak spokojená, že nám nabídla účast na svém koncertě v listopadu s tím, že si tam zazpíváme společně píseň NUR.

Také Martin byl moc spokojený a z doprovodu v nové písni Maják nadšený. Přeje si jí natočit a ještě vybrat pro nás další nové písně.

S touto písní se nám povedlo něco neuvěřitelného. Na poslední zkoušce se Zuzankou jsme si ji poprvé poslechli, Zuzanka hned vymýšlela doprovod „za pochodu“ a hned jsme s ní šli na koncert!!!

SMS od Zuzanky: „Holky moje, zvládly jste to, byly jste skvělé, teď už z vás jsou skoro profesionálky (-: i když padáte na hu.. a je vám špatně, když se vleze na jeviště, musí člověk vždy zářit… Jsem na vás hrdá!!! Pusu a šťastnou cestu. Čekám na vlak. PS promiňte mi, zda jsem na vás dnes byla hustá, ale jsem úplně death, Pusu a regenerujte, napište, že jste ok, až budete doma. Pusu Z.“

Nikdo na světě nemůže mít báječnější vedoucí sboru!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *