2010 - 2018

Akropolis Praha | 30. 11. 2011

Zážitky z koncertního turné 30. 11. 2011 palác Akropolis Praha

Tak první ze šňůry společných koncertů máme za sebou. Sešli jsme se asi okolo 16.30 a měli jsme dost času v klidu se připravit. Mile překvapila pěkná šatna s kompletním zázemím, bylo to velice příjemné. Také Epida se o nás postarala s občerstvením a pitím. Měli jsme možnost „okusit“ přípravy kapely na vystoupení. Je to docela náročné.

První společná zkouška Půlnoční se hned napoprvé podařila. Všichni nás chodili do šatny povzbuzovat, z Epidy i hudebníci, zvlášť kytarista Zdeněk z Please The Trees – přišel několikrát. Chtěly jsme mu nalít povzbuzující vodu, ale měl smůlu, už došla. Ani Václav Havelka si nedal, měl v sobě plno prášků proti bolesti zad.

Zuzanka měla chřipku, ale vše zvládla perfektně, dokonce nás vylepšila krásným make-upem, úplně jak od vizážistky.

Píseň Půlnoční měla velký úspěch, posluchači byli dojati, dožadovali se jejího přídavku. Tréma z nás spadla v té úžasné atmosféře, mladí fanoušci zpívali části písní společně.

V šatně jsme sklidili velkou pochvalu od p. řed. Epidy, Broni Hilliové, byla nadšená. Všichni tvrdili, že jsme od února udělali velký kus práce. Také potěšila pochvala sboru a Zuzanky před veřejností z pódia od Václava Havelky. Všem pořád tvrdím, že Zuzanka je báječná, co se povedlo, je všechno její zásluha. My dámy přispíváme jen nadšením a radostí ze společného zpěvu a i na tom má Zuzka podíl. Samozřejmě bez zázemí Epidy by to nešlo. Musím na Zuzanku prozradit, že i při vystoupení na nás dělá takové grimasy a gesta, že jsem se musela pořád smát, škoda, že z toho nic nevidělo i obecenstvo.

Průběh celého večera dokumentoval Honza Bartoš a tak doplním úžasný večer i ve fotogalerii. Lituji, že nezvládl vyfotit důvěrné tulení kytaristy s Alenkou při zpěvu. Z druhé strany našeho seskupení jsem si to užila, přesto, že máme nakázáno, stále sledovat dirigentku, ale to se při nejlepší vůli opravdu vždy nedaří. Nevím, kdo z vás to viděl, ale Zuzanko, promiň, udělala bych to zase (myslím to podívání na ně, ještě teď propadám neutuchajícímu smíchu). Byl to ode mne vrcholný výkon, že jsem vůbec dozpívala a od Alenky určitě také. Občas musíme mrknout i jinam.

Po koncertu jsme byli unavené, byl to náročný večer, ale úžasný, skvělý, moc se nám to líbilo. Nabilo nás to novou energií pro další koncerty, snad se také vydaří.

foto Jan Bartoš

www.youtube.com/watch?v=uEh9h4yEEj0&feature=related  – Wrong Along – Praha, Akropolis

 

Nedá mi a přikládám něco z naší korespondence druhý den po koncertu..

„Milé mé dámy, v první řadě bych vás chtěla moc pochválit za včerejší vystoupení, vedly jste si moc dobře a věřím, že každý koncert, který budeme teď mít, bude jen a jen lepší:) Budete víc dávat pozor na mě (včera jsem se jednu chvíli bála, že mi nenastoupíte, pač jste koukaly na Václava, jak k nám přišel:) Ale to už jsou jen drobnosti:) Takže to znamená, že jsme postoupili do dalšího levelu a teď od vás budu vyžadovat zase něco víc než doposud:) Každopádně děkuji a mám vás všechny moc ráda!!!!“

Můj komentář: Za chválu díky, ale na vavřínech neusneme!

  • Ahoj Zuzanko, zlatíčko, byla si skvělá!
  • > Atmosféra byla jedinečná, jsem nadšená!!!
  • > Tvá pochvala moc těší, skoro předu, i když vím, že to nebylo 100%.
    > Jsi milá, zdravím….
  • …. , ale musím Ti říct, že stránky jsou krásné!!! Jsi úžasná!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *