2020

Leden a únor 2020

Opět se pravidelně setkáváme na zkouškách v Elpidě, které vede většinou Ivanka s Eliškou. V únoru nás čeká vystoupení s Vaškem Havelkou v Olomouci a tak procvičujeme písničky, které s ním zpíváme. 

20.1. přišel na zkoušku, pro nás neočekávaně, Vašek. Upřesňujeme, domlouváme se…., bylo to milé překvapení. Přišel i 29. 1., přezpívali jsme všechny písničky, které připadají v úvahu do Olomouce. Na příští zkoušce už bez Vaška budeme procvičovat a pilovat. 

5. 2. se dozvídáme, že všechno bude jinak… Vašek musel tento týden akutně podstoupitoperaci a nemůže jet s námi do Olomouce. Pokud se podaří uvolnit Sára, budeme s ní, pokud ne, tak samotné. Dostaly jsme domů šaty, které nám darovali ze Zalanda. Jsou opravdu nádherné, ještě jednou velké díky Zalandu. Snad je letos také využijme. Podle posledních zpráv, budeme zpívat se Sárou. Opakujeme a upesňujeme si společné písničky. Doufejme, že se podaří uskutečnit 1 zkoušku se Sárou před Olomoucí.

Fotografie – koláž – plakát hotový, aktualizovaný.
Vytvořila studentka Kateřina Sysová spolu s Janem Pecháčkem.

13. 2., Olomouc

Den, na který jsme se všichni těšili. Dopoledne jsme odjeli vlakem do Olomouce. Přijeli jsme v poledne a hned jsme se šli ubytovat na Kolej Generála Svobody ve Šmeralově ulici. Většina z nás šla rychle do centra, pokochat se památkami, bohužel radnice se opravuje, byla pod lešením – škoda, snad příště. A také se posilnit.

Odpolední zvuková zkouška v klubu nám neumožnila zúčastnit se doprovodného programu, až večer v Jazz Tibet Clubu. S nadšením jsme se přívítaly se Sárou, zpíváme s ní moc rády, má krásné neobyčejné písně, je to vždy zážitek. Setkali jsme se tam s našimi přáteli ze Slovenska.

Po večeři jsme se zúčastnili Mezigenerátoru, který připravil Martin Strýček. Některé z otázek: Kolik litrů vody je potřeba na výrobu džínsů? Znáte bylinky, které v zahradě pomáhají přežít včelám? V roce 2019 vypukly 3 obrovské požáry, každý na jiném kontinentě, co o tom víte? Tyto i další otázky, jako i hlášky z českých filmů. Soutěžilo 11 týmů. Výhra určitě potěšila. Nebylo však důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Pobavili jsme se. 

Hned po vyhodnocení zazpívala Sára – Neve Sol dvě písničky a pak jsme nastoupily my děvčata. Eliška poprvé dirigoval písničky Sáry, zvládla to moc dobře. Myslím, že se vystoupení podařilo a lidem se líbilo. Na závěr, jako přídavek jsme a capella zazpívaly Happy Day, s výborným sólem Marty.

Musím se zmínit i o velmi pečlivé a dobré práci zvukaře – díky. Ještě jsme pak všichni poseděli a popovídali. Příjemná uvolněná atmosféra. Velká skupina z nás se pak vydala na Kolej pěšky. „Navigovala“ jsem a všichni tak šli, vůbec netušili, jak špatnou mám orientaci a odpoledne jsme si s Maruškou zašly nejmíň jeden kilometr. Naštěstí to bylo správně, nebyl důvod „kamenovat“. Ráno jsme měli připravenou dobrou snídani v menze a pak rovnou na nádraží. Cesta do Prahy rychle utekla, v poledne jsme byli doma. Máme krásné vzpomínky, nádherné zážitky – dvěma slovy: pohoda, přátelství. Stále se opakuji, ale opravdu obrovské díky Elpidě, která nám to vše umožňuje – krásné stáří.

Ukázka z vystoupení – píseň Nur, kterou Sára složila speciálně pro nás, máme k ní natočený i videoklip. https://www.facebook.com/zrejme/videos/2536183139933731/  z vystoupení 13. 2. 2020

Videoklip:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *