2010 - 2018

1 | Vznik sboru Elpida | 2010

Sbor se poprvé sešel 19. 11. 2010

Partneři:

Mediální kampaň Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji! byla pro Elpidu historicky první akcí, kterou oslovila celou společnost. Realizovali jsme ji díky výrazné podpoře Nadace O2 a mediální agentury VCCP.

Kampaň byla zahájena tiskovou konferencí v našem nově otevřeném Centru Elpida 30. září. Cílem kampaně je probudit zájem široké veřejnosti o téma stáří, ukázat jej v pozitivním světle a vyvolat mezigenerační debatu. Kampaň je dlouhodobá.

Důvodem, proč jsme se rozhodli kampaň realizovat, byla naše zkušenost a přesvědčení, že většinová média vytváří negativní obraz o seniorech jako o „cílové skupině“, která je neproduktivní, podporovaná na úkor vlastních dětí a vnoučat. Málo se mluví o pozitivní roli, kterou senioři ve společnosti hrají, o jejich zkušenostech. Při své práci se přitom denně setkáváme se seniory, kteří jsou aktivní, optimističtí a živě se zajímají o společenské a kulturní dění. Aby se nám podařilo zaujmout mladé lidi, oslovili jsme známé tváře, tři herce a jednoho zpěváka, aby nám pomohli připravit vizuální podobu kampaně. V září tak Janu Plodkovou, Ivu Pazderkovou, Petra Vaňka a Václava Havelku nafotila v ateliéru známá fotografka Lucie Robinson. Každý z nich se fotil s babičkou nebo dědečkem, které jsme jim na focení půjčili. Vznikla tak série fotografií, které se od října začaly objevovat na billboardech na nádražích a u dálnic, ve vlacích a tramvajích, v tisku i elektronických médiích. Kampaň vyvolala obrovský zájem médií a už ve svém počátku tak začala naplňovat výzvu, která je obsažena v jejím názvu – začalo se o stáří mluvit jinak, bez předsudků a stereotypů.

V závěru roku jsme se domluvili s Václavem Havelkou a Ivou Pazderkovou, že naplníme poselství kampaně společným mezigeneračním projektem – uspořádáme koncertní turné pěveckého sboru Elpida a kapely Please The Trees, který bude moderovat Iva Pazderková.

Ředitelka

Ing. Bronislava Hilliová

brona.hilliova@elpida.cz

www.mluvmeostari.cz

Z výroční zprávy za rok 2010.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *