2010 - 2018

22 | Říjen, listopad a prosinec 2013

Říjen

18. Mezinárodní festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu – 15. 10. 2013

Please The Trees + Elpida sbor vystoupil na této akci 15.10. 2013 v prázdném Paláci U Stýblů na Václavském náměstí. Na zkoušku jsme se dostavili už před 10 hodinou a než se vše připravilo a odzkoušelo bylo téměř 12 hodin. Obdivuji výdrž kapely – v noci se vrátili z náročného turné v cizině a hned ráno na zkoušku a večer vystoupení….. Prostředí nás překvapilo – zázemí žádné, chladno, prach. Při večerním osvětlení a „zabydlení“ vypadaly prostory lépe, i teplo bylo až dost….

Zřejmě poslední koncert s „našim starým repertoárem“.

Další fotografie  můžete vidět na: www.ctyridny.cz/fotogalerie/?album=4&gallery=66

 

Listopad

3. 11. 2013

Sešli jsme se k natáčení – téma: Elpida, senioři a Google

Čas před natáčením jsme využili k procvičování písně Happy Day. Uf, pouze velké :-((

Štáb z Londýna si přál natočit píseň Nech vítr se sborem i s kapelou Please the Trees. Určitě už všechny víme, co znamená „once more“. Píseň se jim velice líbila i naše oblečení – trička s nápisem „Old’s Cool“. Škoda, je jen jedna fotka z natáčení a to ne u mě ve foťáku. Nové zážitky z natáčení…. Snad se film povede.

Hurá, mám překlad, ta první část od Zary je snad jasná. A toto psal Tom (Jonatan):

„To Elpida…hope everybody brings you joy! groovy chicks!! much love Jonathan…“ (něco v tom smyslu – doufám, že to bude stale taková radost (že vám všichni přinesou radost)! prima kočky (žensky – doslova kuřata, tedy ve slangu žensky)!!)

Dík za překlad Lence.

 

V Listopadu a prosinci se scházíme na tradičních zkouškách v Elpidě. V listopadu se konaly zkoušky. A sbor byl rozdělen na dvě skupiny. Jak to bude fungovat, se teprve uvidí, zatím jsme si to nevyzkoušely.

 

Prosinec

6. a 13. prosince vedla sbor Ivanka Fenglová. Byla to změna a oživení, hodiny měla báječně připravené, pestré, vyzpívaly jsme se a užily si.

20. 12. se konalo poslední setkání v tomto roce, pod vedením obou sbormistryň, bylo to „nezkouškové“ setkání, plné koled a příjemné předvánoční atmosféry.

Díky všem zúčastněným, Elpidě, Ivance a hlavně především Zuzance. V neposlední řadě Václavovi s kapelou, byl to další krásný rok plný báječných zážitků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *