2010 - 2018

23 | Leden, únor a březen 2014

Leden

Nový rok začal a s ním pokračují zkoušky a nácviky v Elpidě. Valí se záplava zajímavých akcí pro náš sbor i jednotlivce. Určitě úžasná nabídka vystoupit na koncertě k oslavě narozenin pana Jana Buriana. Hned jsme rozjeli nácvik písní, není moc času nazbyt.

10. 1.

10. ledna se nám podařilo s částí sboru 1 zazpívat konečně Happy Day pěkně. To byla krása, až mi naskočila husí kůže. Ještě dopilovat na jistotu a už by se s tím dalo jít ven. Konečně! Skoro po roce. Ta nám dala zabrat, jak dosud žádná píseň. Také přišla nabídka pro jednotlivce, zahrát si a zazpívat v divadle…..

17. 1. 

17. ledna nás přišel okouknout Martin Hůla. Poslechli jsme si ukázku písně, kterou složil speciálně pro nás. Je to příjemná píseň, jak text, tak melodie. Je to od Martina moc milé. Už se těším, až budeme dělat tyto písničky. Samozřejmě musíme vždy přejet i písně, které zpíváme s Václavem.

 

Únor

21. 2.

Přišel na zkoušku pan Burian i s klavírem. Bylo to milé. Úpravy písniček se líbily. Hrál a zpíval s námi. Hned byla jiná atmosféra a písničky se nám zpívaly mnohem lépe. No, zatím to ještě není bez nedostatků, ale ještě je čas vše „doladit“. Na závěr nás ještě „pěkně“ zhodnotila Ivanka.

Broňa natočila video ze zkoušky písně Blues pro věřitele. Moc se jí písnička líbila.

Odkaz na video: www.youtube.com/watch?v=1A5xML8_qEQ

Hned další den v sobotu jsme měli další zkoušku, probíhala v příjemné poklidné a tvůrčí atmosféře.

 

Březen

14. 3. 

14. března byla zkouška opět s panem Burianem.

Broňa natočila video ze zkoušky písně Štěně na černým trhu.

Odkaz na toto video:  www.youtube.com/watch?v=gsXy1JPewaA

Zuzanka je tam skvělá!

Jsou problémy s dirigováním v divadle – Zuzanka bude mimo ČR, náhradnice vážně onemocněla a náhradnice náhradnice nás ještě ani neviděla a tak vůbec netuší, co v nás je…. a my nevíme, jak bude dirigovat – nejsme zvyklé zpívat na klasické dirigování.

Pak jsme pokračovali s 1. nácvikem písně Martina Hůly – Kájo nevolej. To bylo něco! Bylo mi moc líto Zuzanky a obdivuji její nezměrnou trpělivost. Vůbec jsme nemohli pochopit, jak to má být – zvlášť alty ten doprovod! 2 písničky mají být do měsíce hotové.

23. 3. naše vystoupení s Janem Burianem v divadle Archa

Scházíme se již odpoledne v divadle na zkoušku. Pěkné prostředí, máme dokonce dvě šatny, k dispozici prostornou místnost na rozezpívání a hlavně hodně místa na pódiu. Překvapení, že písně „jedeme“ bez meziher, u Godivy je jedna synkopa jinde, ale jinak v pohodě. Při vystoupení byla Terezka úžasná, u písně Blues se tvářila tak, že nikdo nemohl zpívat jinak, než poeticky, procítěně. Podle ohlasu publika se naše vystoupení líbilo. Vystupovali jsme až na závěr večera a díky nástupu z hlediště jsme sledovali celé představení. Strávili jsme v divadle příjemný  a zajímavý večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *