2010 - 2018

24 | Duben a červen 2014

Duben

Všechny síly dáváme do nácviku písně Kájo nevolej. Pomáhá nahrávka co udělala Zuzanka po hlasech a vše dohromady a také práce Ivanky s alty na pá ra pa.
4. 4. 

Přišel se na nás podívat Vašek, po tom co se vrátil z měsíčního turné po US. Velice milé, hned využíváme a „loudíme“, kdy s ním budeme zase někde vystupovat….

Byla zkouška jen s Ivankou. Broňa chtěla, abychom zazpívali Vaškovi Blues. No, zpívali jsme jinak, než jsme nacvičili na vystoupení a podle mě nic moc, i když Broňa chválila. Určitě ji umíme zazpívat mnohem líp, škoda.

Vůbec si neumím představit, jak dáme v tak krátké době Martinovy písničky dohromady. Zvlášť s tím, že se bude nahrávat po hlasech jen do zvuků zvonění, vytáčení…… A jestli ještě nějaká choreografie……,  podle mě do 18. 4. ani náhodou,
to bychom museli zkoušet každý den. U písně Polib mě, vlastně ani zatím nevíme pořádně, co kdo bude zpívat.

Ivanka ze sboru má dnes narozeniny kulaté – 70., a tak se rozhodla pěkně je s námi oslavit. Příjemná, milá, přátelská atmosféra, jako bývala dříve, jen škoda, že s námi nebyla Zuzanka. Měla zkoušku na večerní představení, kterého se většina z nás zúčastnila. Kouzelná flétna byla opravdu kouzelná, velice pěkně svěže pojatá. Pěkné zakončení dnešního dne.

25. 4. 

Nahráváme s Martinem po jednotlivých hlasech píseň Kájo nevolej, uvidíme, jak to dopadne, až bude vše sestříhané a dané dohromady…..

28. 4.

Přišli jsme na zkoušku s Tomášem Luňákem, který si z nás vybral 6 lidí pro natočení spotu na Barrandově. Bude to spot vysílaný v české televizi na podporu linky seniorů. Přišla se s námi rozloučit Ivanka, která nastupuje mateřskou dovolenou.

29. 4.

Připojujeme se k Vaškovi na akci Den bosých nohou. Čekali jsme u Mánesa a zazpívali jsme si Red Sky. Pak jsme s celým průvodem popošli a cestou zazpívali Easy Ride. Na náplavce jsme si ještě společně zazpívali Wrong Along. Bylo to pěkné setkání s mladými lidmi a známými osobnostmi. Vydařilo se i počasí a tak jsme si užili krásný den.

Fotografie z této akce můžete vidět na Facebooku Elpidy: www.facebook.com/328075435549/photos/a.10152842921840550.1073741854.328075435549/10152842922030550/?type=1&theater
Foto: Jan Bartoš

30. 4.

Dnešní den se natáčel spot na Barrandově, byl to náročný, ale velice zajímavý den, plný nových zážitků.

Zbytek sboru i se Zuzankou dorazil na Barrandov odpoledne na společné fotografování. Teď už zbývá jen se těšit, že vše dobře dopadne a brzy uvidíme nový spot.

Pár fotografií z Barrandova je na FB stránkách Elpidy: www.facebook.com/328075435549/photos/pb.328075435549.-2207520000.1402499196./10152846905805550/?type=3&theater

Měsíc duben byl plný událostí. Je to fajn, baví nás to.

 

Květen

22. 5.

Vystupujeme s Václavem v kavárně MOMENT na Vinohradech. Bylo to takové naše rodinné vystoupení. Měli jsme radost, že jsme si s Václavem po delší době zase zazpívali. Docela se podařilo, Zuzka byla spokojená.

23. 5.

Na zkoušce plno novinek a překvapení.

Nabídky na fotografování pro The Cake, na natáčení krátkého filmu studentů jako kompars – Falešný svatebčan, účast na akci fotografování některých členek sboru od studentky.

Fotografie pro The Cake: www.cake-czechoslovakia.com/#!cakestylletoelpida/cwpq

A přišla také mladá slovinská kostýmní výtvarnice a scénografka Marietka Kurner s Aničkou Neumannovou s návrhem, že pro nás navrhne a pak bude zhotoveno pěkné oblečení pro vystupování se sborem. S tím by jsme se měli představit v říjnu na Refest festivalu. Popovídali jsme si a hned nám vzala míry….

30. 5.

Přišel na zkoušku Martin Hůla s dalšími čtyřmi písničkami k výběru pro nás.

Poslech nových písní s Martinem: www.facebook.com/photo.php?v=640210902726827&set=vb.328075435549&type=2&theater

Zvítězily ty tři kratší, čtvrtá s textem na dvě strány kvůli délce neuspěla, potřebujeme něco co by se dalo v tak krátkém čase stihnout.

 

Červen

Zkoušíme pátky i soboty. Znovu dostává zabrat Zuzančina trpělivost.

Snažíme se zvládnout 3 úplně nové písníčky a k tomu ještě druhé dvě, které nejsou úplně dodělané,
natož zažité. V pátek 6. 6. s námi byla Broňa po celou zkoušku a natáčela ji. Viděla, jakou dá práci
nácvik nové písničky.

Upoutávka na naše vystoupení v Brně: https://www.youtube.com/watch?v=UH5KbxiVpeM

Víte, co je Elpida a víte, kdo je BONUS? Příští týden se koná koncert sboru seniorek Elpida a rapera BONUSE. V Brně se projekt představí vůbec poprvé! Pocta aktivnímu stáří! Koncert se koná v rámci výstavy Grey Gold 65+ České a slovenské umělkyně 17. 6. v 18 h v Domě umění města Brna, Malinovského náměstí 2 v Brně.

14. 6.

Vůbec se nám nedařilo, ani jedna písničky. Nevím čím to, jestli únava, svazující pocit odpovědnosti… Ale hlavně moc nového najednou, nestíháme zažít, jsme nejisté…. To jsou vyhlídky. Zuzanka byla po čtyřhodinové zkoušce totálně vyčerpaná.

16. 6. Tisková konference

Po obědě jsme se sešli v Elpidě, abychom zazpívali „naživo“ účastníkům tiskové konference. Konala se u příležitosti zahájení vysílání spotu na podporu linky seniorů v ČT. Proběhlo i fotografování u zdi před Elpidou pro Pražský deník. A zítra hurá do Brna!

Foto: Jan Bartoš

V galerii jsou jen 3 fotky, více na těchto stránkách Elpidy: www.facebook.com/328075435549/photos/pcb.10152966814515550/10152966807520550/?type=1&theater

 

17. 6.  Vystoupení v Brně v Domě umění

Jeli jsme do Brna zase s Tondou s mini busem, ale jiným, byl menší a měli jsme problémy, vtěsnat se. Dálnicí jsme projeli bez problémů, jen s pocitem, že jsme na tankodromu.

ČT si přišla natočit celé naše vystoupení, přípravu, zkoušku a rozhovory s Martinem, Zuzankou a jednou členkou sboru. Pověřili jsme Vlastu, už má zkušenosti a jde jí to moc dobře – dostala funkci „naše mluvčí“. Prostory Domu umění jsou pěkné, prohlédli jsme si nainstalovanou výstavu.

Lidé byli příjenmí, měla jsem radost ze setkání s Lenkou, kterou znám z fotokurzů v Elpidě. Pomáhala s organizací celého večera.

Akustika sálu byla báječná, řekla bych, že nejlepší, co jsme měli až dosud. Ještě před vystoupením jsme vydatně zkoušeli a zkoušeli…

A teď to nejdůležitější – dali jsme to!!! – a znělo to moc dobře. Tady jen slova, bohužel není slyšet moje nadšení. Posluchači si bouřlivým potleskem vyžádali přídavek a vybrali si píseň Johnny Cash. Bylo to úžasné. Převážná část byli mladší posluchači, ale někteří i blížící se našemu věku.

Měli možnost vidět i náš videoklip na podporu linky seniorů.

Martin byl velice spokojený a chválil a děkoval nám, my zase jemu, že to pro nás udělal. Když chtěla Zuzanka začít s kritikou nedostatků, Martin jí důrazně poprosil, ať si to nechá až do autobusu. Pak se ukázalo, že s námi nejede zpátky do Prahy – to bylo pěkně mazané, Zuzka pak už neměla sil, bude nás to čekat až na příští zkoušce a ta je daleko, do té doby vyprchají emoce. Vím, že nedostatky byly, je co zlepšovat, ale to, co se nám povedlo v tak krátké době nácviků, bylo úžasné.

Závěr akce v šatně s přípitkem a malým pohoštěním a jak jinak než se zpěvem, byl báječnou tečkou za pěkným „výletem“. Nové členky, které toto zažily poprvé, byly dojaté až k slzičkám. I pro nás ostatní to moc znamená a vážíme si toho, že jsme se mohli zúčastnit. Zuzanka je snad kouzelnice, co z nás v tak krátké době dostala.

Toník jel do Prahy něco okolo dvou hodin, a tak jsme cestovali domů z Pankráce po 23. hodině MHD v pohodě.

Foto: Jan Bartoš

Ve fotogalerii také jen 3 fotky, další od Jana Bartoše můžete vidět na stránkách Elpidy: www.facebook.com/328075435549/photos/pcb.10152970470075550/10152970454800550/?type=1&theater

26. 6.
Naše vedoucí sboru Zuzanka měla absolventský koncert na Hamu. Krásně zpívala, měla nádherné šaty, a my jako její sbor – babičky (holky) jsme ji přišly podpořit. Broňa obstarala kytici růží, které ladily s barvou Zuzančiných šatů.
Pomohly jsme Zuzance nachystat pohoštění na raut, každá napekla a připravila nějaké dobroty. Jak jinak, než se zpěvem lidovek probíhal raut… Dokonce se k nám připojil Zuzančin učitel zpěvu na Hamu. Pro nás i Zuzanku určitě náramná pocta. Velice pěkný večer, ještě jednou velká gratulace a díky!!!
27. 6.

Poslední zkouška v Elpidě v tomto školním roce. Broňa nás seznámila s dalšími vyhlídkami, co nás čeká po prázdninách. Máme se na co těšit.

Přišla i Ivanka se svým miminkem Toníkem, moc jim to slušelo, Toník je roztomilý, byl přímo v našem obležení, jak je vidět i na fotkách.

Byl důvod k oslavám – ukončení školního roku, narozeniny Marianny, Dany, kulatiny Jiřky a narození Toníka…… A tak zpívání jen symbolicky, moc nám to nešlo, příliš mnoho dojmů, únava – je vidět, že i my potřebujeme prázdniny. Stejně se ale těšíme na další setkání a zpívání.Foto: Broňa Hilliová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *