2010 - 2018

25 | Červenec a srpen 2014

Tentokrát jsme prázdninové volno moc nedrželi. V červenci byla část sboru (8) s Elpidou na týden v Jičíně. Nacvičovali jsme novou píseň od J. Suchého a J. Šlitra v úpravě Martina Hůly. Budeme ji zpívat na akci 6. 9. v Krymské k oslavě 50. let trvání Semaforu. Píseň je textově velice náročná na naši paměť, moc neleze do našich už ne nejmladších hlav. Cvičili jsme hlas, dech, smysl pro vnímání melodie na lidových písničkách, kánonech. Kromě Zuzky s ortézou na celé noze s námi byla i Ivanka F. s miminkem a vydatně pomáhala.

Oběma patří velký dík za obětavost.

Byl to báječný týden, vyšlo i krásné počasí.

V srpnu jsme zkoušeli každý týden, někdy i dvakrát. Přišla i Marietka s našitým oblečením.

Já jsem ze svého nadšená, i když „zákon schválnosti zafungoval“. Mám ráda věci ke krku  a mám největší výstřih, jsem zimomřivá a mám snad nejlehčí oblečení. Přesto se mi moc líbí. Co kus oblečení, to originál. Marietce za to vše patří moc veliké díky, měla s tím spoustu práce a vše jí zabralo hodně času, ne jen zhotovení, ale i získání sponzorů na materiál, klobouky, boty.

Foto: Broňa Hilliová

Na konci srpna byl  dvakrát na zkoušce Martin a secvičovali jsme se. Jak probíhala zkouška nemůžu ani popsat, nemám vhodných slov. Veselo bylo, občas se nám daří brát věci s nadhledem.

Druhá zkouška už byla lepší – velké „bedny“ (kvalitní reproduktory), Martin a ukulele – zajímavé. Došlo na pěkné vylepšení závěru písně, které napadlo Natašu, a Maruška hned doplnila svým druhým hlasem.

Teď už zbývá poslední zkouška – „vypilování“, před páteční „zvukovkou“ s ČT na místě v Krymské. Jsme zvědavé, těšíme se a přejeme si, aby vše dopadlo dobře. Je to pro nás všechno nové – píseň, zpěv s Martinem, oblečení ještě s překvapením boty – snad budou v pátek. Prostředí a přímý přenos ČT – uf držme palce a hodně štěstí!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *