2010 - 2018

32 | Září a říjen 2015

Září

Přímo nabité září. Zkoušíme a zkoušíme, občas i na mimořádných zkouškách v sobotu. Naštěstí zatím nedošlo na slibované zkoušky v neděli….

 

14. 9. zkoušíme v Pelleově vile. Pro nás překvapení, přišla i Sára. První dvě písničky dobré, ale třetí jinak než máme nahrávku. Jen Zuzanka ví, jak to má být a nám ostatním zbývá zpívat podle toho, jak ukazuje, (těžko to pojmenovat jak diriguje…)

Někdo nechápe, jak nás mohou bolet nohy a toužíme si ve volné chvilce sednout.

Řeší se ještě organizační záležitosti k módní přehlídce, kterou vlastně máme doprovázet zpěvem.

 

17. 9. odpadla mimořádná zkouška – na jednu stranu fajn asi poslední krásný teplý den, ale ani si ho moc neužijme, protože je to za cenu, že je Zuzance špatně a bude nám to moc chybět.

 

18. 9. jsme měli zkoušet s vedoucím orchestru Jiřího Suchého. Dostali jsme SMS – zkouška klasicky v Elpidě. Na můj SMS dotaz zda bude zkouška v Elpidě i s „kapelmajstrem“, přišla SMS: Nebe, ani by nepřišel… :-! Nebe, přišel 🙂

Zuzka se snažila připravit ho před zkouškou na všechno a pan Jiří Svoboda prohlásil, že je hodně tolerantní. Mohlo to znamenat, že v pohodě přežije, i když to nebude moc dobé. Mně to neznělo moc povzbudivě. Ale byl příjemný, spokojený, domluvil se se Zuzkou, že se přidáme i v závěru písně Rekomando…

 

19. 9. jsme zpívali v Podolí na Nedvědovo náměstí na akci „Zažít město jinak“. Vydařilo se počasí, příjemná atmosféra, milé setkání se Simonou Moravcovou. Zpívali jsme s „novým“ klavíristou – fajn. Písně J. Buriana dobré. Píseň Happy…, ono zpívat a dirigovat není jen tak.

Ještě poslední mimořádná zkouška v úterý a přijde velký den „D“. Už teď mě bere tréma.

Držte nám palce!

 

24. 9. Galakoncert Jiřího Suchého v divadle Alfa.

Sešli jsme s v divadle. Pěkné a pro většinu z nás známé prostředí. Pohodlné a příjemné zázemí.

Zkusili jsme „naše“ dvě písničky s panem Suchým a orchestrem. Na přání bude v písni Rekomando místo textu lalala…

Dohodli jsme se, jak budeme nastupovat na pódium (ovšem velká chyba, ne jak budeme odcházet).

Za zpěv jsme dostali pochvalu od Zuzky i od Broni. Zato za odchod jsme si vyslechli v šatně tak šťavnatá slova, že je raději ani nezopakuji. Doma jsem je šla „vydýchat“ tabulkou čokolády, ale ani to úplně nepomohlo.

Po zkoušce se nám pan Suchý podepsal do kroniky i s celým svým orchestrem. Byli báječní. Obdivuji jejich elán a energii.

Byla to úžasná příležitost, možnost, zazpívat si společně na pódiu s naším idolem mládí. Nezapomenutelný zážitek.

Z kroniky

Z FB Elpidy:

Představte si, představte si, že Jiří Suchý i kluci z jeho kapely měli takovou radost z koncertu v Arše,  že za odměnu pozvali zpěvačky z našeho sboru do Divadlo Semafor .Takže holky jdou v úterý na Mam’zelle Nitouche! Děkujeme.

A za nás ze sboru: Děkujeme! Představení se nám moc líbilo, relax, vtip, pohoda a báječné výkony.

Obdivujeme energii a elán pana Jiřího Suchého, ale i Jitky Molavcové a ostatních.

 

25. 9. Přehlídka současné výšivky – módní přehlídka doprovázená Sárou Vondráškovou se sborem Elpida

Akce se konala v pěkném prostředí Vily Pellé. Událost připravila redaktorka Veronika Ruppert (Radio Wave, Shape & Vision, Local Icons) ve spolupráci s o.p.s. Elpida.

Část dam ze sboru předváděla modely společně s mladými děvčaty. Druhá část sboru doprovázela zpěv Sáry. Opravdu úžasné spojení.

Velice působivé bylo prostředí, skvělé nasvícení, seřízení zvuku („profíci se nezapřou) a celá choreografie večer nádherně vynikla. K tomu ještě umocněná podmanivými písněmi Sáry Never Sol.

Kdo zažil, bude uřčitě dlouho vzpomínat, včetně nás ze sboru Elpida.

Odkaz na fotografie Jana Bartoše:  www.facebook.com/OldsCoolReFest/photos/pcb.493996927433603/493996254100337/?type=3&theater (Po otevření stačí klikat v pravém horním rohu nad fotkou Předchozí – Další)

Bylo to velkolepé! Díky všem!

Napsala Sára a Veronika do kroniky. Moc nás těší!

 

Říjen

2. 10. Papírna Plzeň

Vystoupili jsme na koncertě pana Jana Buriana se třemi jeho písněmi.

A dojmy? Obrovská hala, milý pan Burian, pohoštění, chladno, málo posluchačů.

Odkaz na fotografie na FB Elpidy: www.facebook.com/OldsCoolReFest/photos/pcb.1665101077103363/496120700554559/?type=3&theater

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *