2010 - 2018

7 | Brno | 25. 1. 2012

Koncert  25. 1. 2012 v Brně v klubu Fléda

Do Brna byl naplánovaný odjezd na 13 hodinu. Sešli jsme se jako vždy o něco dříve v Elpidě. Zuzanka přišla za doprovodu kameramana a zvukaře ČT. Překvapení to nebylo, něco jsme už věděli, něco dořešil email od Zuzanky. Trochu jsme se zdrželi, plánoval se průběh cesty. Naše domlouvání a přípravy na cestu nic nepřekazí, vypadá to vždy podobně.

Po cestě na zastávce u pumpy jsme měli možnost občerstvit se. Alenka si vychutnala kávu u pultíku vedle pana Náhlovského.

Část cesty s námi jeli i z ČT, něco natáčeli, ptali se. Nám s Ivankou to nešlo tak hladce, jako když si povídáme samy mezi sebou.

O prohlídku po Brně nebyl moc zájem, dorazili jsme všichni až v 16.30 a nebylo moc času. Obvykle se začínáme rozezpívávat kolem 17 hod.

Šli jsme jen s Ivankou, Alenkou a doprovodem. Zvládli jsme návštěvu informačního centra, moc památek už ne, nebyl čas a rychle se stmívalo, ani fotky co jsem dělala už moc nevycházely, bylo šero a nám zima.

Dorazili jsme do klubu asi v 17.30, tam chladno a prostory… – dost rozčarování, zvlášť po krásném klubu v Olomouci. Nebylo k mání ani kafíčko.

Rozezpívání bylo s obtížemi, když vedle hrála kapela naplno. Musíme si zvykat. Mladík, co měl ten večer vedení v klubu byl velmi ochotný, vstřícný, všechna přání splnil, bylo na něj spolehnutí, fajn, díky.

S Jitkou jsme si šly dát něco teplého pro zahřátí. Tam mě zastihla celá ženská část mé brněnské rodiny – dcera, vnučky i 80ti letá druhá babička až z Blanska. Bylo to prima. Předběhnu – koncert se jim líbil, také Zuzanka (to i jako osobnost), babička byla nadšená.

Natáčely se přípravy v šatně, mezi vystoupeními i na pódiu.

Pan řidič Toník se druží, začíná mezi nás zapadat a bere nás úplně jinak, než při první cestě do Pardubic. Je ochotný, bezva.

Pódium dobré, dost místa a prvně jsme se slyšeli, jak zpíváme. Velká pochvala tamnímu zvukaři!

Přijeli i fanoušci z Olomouce. Publikum skvělé, sál plný (což na všední den ve Flédě asi velký úspěch). Václav a snad i my jsme je přivedli do varu a nadšení. Byli skvělí, a když jsme odcházely s děvčaty, s nadšením nás chválili. Je to moc milé, příjemné, hřeje na duši. Dává pocit, že turné má svoje opodstatnění, všechna práce, úsilí a čas akci věnovaný, má význam, není to zbytečná práce. Budeme mít na co krásného vzpomínat. O něčem takovém se nikomu z nás na začátku turné ani nesnilo !!!!!

foto Jan Bartoš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *