2010 - 2018

6 | Olomouc | 18. 1. 2012

Koncert v Jazz klubu Tibet v Olomouci 18. 1. 2012

Tentokrát s námi cestovali i Broňa Hilliová, Jirka Hrabě, Honza Bartoš a co jsme si asi nejvíc považovali i Václav Havelka.

Sbor se ztenčil jen na 13 členek + Zuzanka – některé z nás nemohly, některé měly obavy z dlouhé cesty na zimní dálnici. V autobusu byla příjemná pohoda, přispělo pěkné počasí i občerstvení. I přes 2 zastávky cesta uběhla poměrně rychle a v pohodě.

Po „ubytování“ v klubu jsme využili volna a prošli jsme se po městě, kde je spousta památek na každém kroku. Pořídili fotky na památku a zakoupili suvenýry – olomoucké syrečky (s přísným zákazem rozbalení v autobusu). Mini skupinka se Zuzankou se dotázala kolemjdoucího na cestu ke klubu, kde máme zpívat, a muž odvětil: „To jsme kolegové, také zpívám a to v Olomouci v opeře“. Na dotaz nám sdělil i jméno – Jiří Horowitz, tenor.

Jazz klub je pěkný, útulný. Šatna byla opět za podiem obdobně jako v Č. Budějovicích. Sbor byl vybaven i ručními mikrofony, zpívalo se nám dobře, fanoušci úžasní. Jen asi bylo znát, že přídavek – písnička Ear Heart byla pro nás nová, snad to bude příště lepší.

Vystoupení skončilo asi ve 22.30. Fanoušci a zvlášť fanynky nechtěli propustit Václava, a tak jsme vyjížděli z Olomouce až skoro o půlnoci. Studenti v klubu řekli, že přijedou za námi do Brna oslavit složení zápočtů. Po cestě jsme se dozvěděli něco o dalších plánech, představách a snech Vaška, je úžasný.

Cesta zpět z počátku dobrá, ale za Brnem začalo chumelit. Po čase svítilo na rampě nad dálnicí „Zpomal, náledí“. A to už se nejelo tak dobře a nešlo to tak rychle. Po tom, co to začalo klouzat, se naštěstí objevil sypač a před Prahou už byla silnice snad jen mokrá. Pan řidič Tonda odvedl dobrý kus práce, děkujeme! Do Prahy k Elpidě jsme dorazili před 4 hodinou. Ještě chvilku a „stihli“ jsme ranní výjezdy MHD.

Za týden nás čeká Brno s překvapením. Někdo se těší, někdo má obavy, ale všechny jsme zvědavé a budeme se snažit, aby všechno dopadlo co nejlépe.

foto Jan Bartoš

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *