2019

Květen a červen 2019

15. 5. Přišel na zkoušku Vašek se Šimonem a vyzkoušeli jsme a vybrali písničky na čtvrteční vystoupení. Měli jsme radost ze setkání po delší době a tak i nálada byla parádní.

 

16. 5. jsme vystoupili v Gröbově vile v Praze na konferenci Diference a opakování (věnovaná problematice práce s klienty využívajícími služby krizové pomoci), kterou pořádala Elpida. Zazpívali jsme si s chutí a radostí, výborná nálada, užívali jsme si to. Marta nádherně zpestřila píseň Don’t  Let Me Down. I Šimon vylepšil doprovod na bicí, který se víc hodil k náladě skladeb. Vystoupení se líbilo. Některé písničky dirigovala Ivanka, některé Eliška. Sklidili jsme pochvaly – moc nás těší, o to více se nám zpívání líbí.

 

18. 5. jsme se poprvé zúčadstnili přehlídky sborů, kterou pořádal  Modrý klíč. 7. ročníku festivalu „Svět hudby, svět pro všechny“ se zúčastnilo 15 sborů.

Ráno nám byla docela zima, ale během dne se oteplilo a bylo nádherné počasí. Náš sbor zahajoval jako první, krátce po 10hodině, po slavnostním zahájení. Eliška byla s námi poprvé sama a visačka Sbormistr Elpida jí udělala velkou radost.

Opět krásné prostředí, bylo o nás velice pěkně postaráno, příjemní milí lidé.<
Dozvěděli jsme se o činnosti zařízení Modrý klíč, o péči a aktivitách, které poskytují, prohlédli jsme si výrobky z chráněné dílny i z různých zájmových kroužků.

Podařilo se mi získat pro kroniku fotografi od paní Petry Kohoutové – sestry Havelkovy.
(Pozvaly nás do svého pořadu v Semaforu, kde jsme 28.4. vystoupili jako jejich hosté.)

A dojmy? Krásný, den plný pohody, který nám dodal spoustu pozitivní energie a dobré nálady – super!

23. 5. jsme svým vystoupením zpestřili slavnostní otevření komunitní zahrady Botanicula v Holešovicích. Měli jsme štěstí, podařila se zajistit technika a tak jsme zpívali s nahrávkou klavírního doprovodu.  Bylo vidět, jak přítomní, nejen senioři pookřáli a když se dostali do báječné nálady, byl konec. Chodili a říkali, že mělo být vystoupení delší. Přišly i dotazy na členství ve sboru, noví zájemci. Vystoupení dirigovala Eliška a se zpěvem se k nám připojila i Broňa.

 

13. 6. Zazpívali jsme na Náplavce na zahájení výstavy velkoformátových fotografií od Bet Orten – letos je to 5 let od doby, co Elpida začala spolupracovat se superduem Bet Orten & Veronika Ruppert. Na pražské Náplavce byla zahájena pátá  OLD’S COOL, výstava na téma MATKA a DCERA. Na fotografiích jsou známé osobnosti z oblasti kultury, umění, ale také Emilka z našeho sboru se svými 2 dcerami.

Přímo na Náplavce jsme zazpívali 2 písně acapella a pak na lodi Kayak Beach Baru, kde byly mikrofony a nahrávka klavírního doprovodu 5 písniček. Premiéru měla píseň Moniky Načevy – Udržuj svou ledničku plnou. Monika byla přítomná a byla nadšená, zvlášť z výkonu Nataši, která zpívala sólo. Velké nadšení, děkování i s pusou,  kterou fotografové nestihli. Písnička měla velký úspěch, zvlášť u mladších posluchačů.

Na lodi bylo pohoštění, příjemná atmosféra a poněkud málo místa, stěsnaný prostor.

Bylo milé zase se vidět se známými, jak z Elpidy, tak Bet Orten, Veronikou Ruppert a dalšími.

Krásné fotografie z této akce od Jana Bartoše jsou na stránkách:
www.facebook.com/OldsCoolReFest/photos/a.1215249528641669/1215252725308016/?type=3&theater

 

27. 6. Sešli jsme se naposledy před prázdninami.
Nejprve jsme s Ivankou procvičili písničky Sáry, se kterými budeme vystupovat o prázdninách.

Potom přišla Broňa, Zuzanka a Eliška a slavili jsme konec školního roku.

Broňa nás chválila, pro Zuzanku jsme měli dáreček a poděkování za vše, co pro nás udělala. Všechny se těšíme a budeme s napětím očekávat narození miminka. Zuzanka měla pro každou z nás překvapení – na památku fotografii s povídáním, poděkováním a přáním (směly jsme obálku otevřít a přečíst až doma).

Jsme moc rády za Ivanku Fenglovou, která vždy zaskočila, když Zuzanka ani Eliška nemohly. A také jsme nadšené z Elišky – tak mladá, plná elánu a tak šikovná. Kéž by s námi vydržela aspoň tak dlouho, jako Zuzanka.

Sejdeme se až v srpnu před koncertem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *